Policjanci z Ruchu Drogowego pomogli ewakuować mieszkańców z bloku, gdzie pojawił się pożar. Funkcjonariusze byli pierwsi na miejscu zdarzenia i nie bacząc na duże zadymienie, zaczęli wyprowadzać mieszkańców na zewnątrz. Łącznie ewakuowano 50 osób, dwie z nich trafiły do szpitala.

Dyżurny lubelskiej policji informację o pożarze przy ulicy Szpinalskiego w Lublinie otrzymał wczoraj około godziny 23. Według zgłoszenia w jednym z mieszkań, gdzie wdzierał się ogień, miała przebywać kobieta z małym dzieckiem. Na miejsce od razu skierowano najbliższe patrole. Jako pierwsi na miejsce dotarli funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie.

Policjanci, widząc duże zadymienie, mogące zagrażać życiu i zdrowiu mieszkańców od razu przystąpili do akcji ratunkowej. Mundurowi jeszcze przed przybyciem innych służb zaczęli wyprowadzać z klatki schodowej mieszkańców. Łącznie ewakuowano około 50 osób. Z objawami podtrucia czadem dwie osoby zostały przewiezione do szpitala.

Mieszkańcu po oddymieniu wrócili do swoich domów. Trwa wyjaśniania przyczyn powstania pożaru. Ogień najprawdopodobniej pojawił się najpierw na jednym z balkonów.

Łęczna 25 października 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876