Cztery tytuły mistrzowskie zdobyła na zakończonych niedawno Mistrzostwach Europy Artistic Ballroom w Warszawie Martyna Wojciechowska, tancerka Studia Tańca Bonito Lublin. Lubelska tancerka wytańczyła cztery złote medale solo w konkurencjach: salsa, bachata, merengue i latin show.

Martyna Wojciechowska jeszcze przed Mistrzostwami Europy odnosiła sukcesy w zawodach tanecznych. Startowała w nich od 2016 roku, gdzie początkowo występowała w formacji. Z czasem spróbowała swoich sił również w kategoriach solowych, w których wielokrotnie stawała na podium, na zawodach różnej rangi, w tym zdobywając tytuły mistrzyni Polski. Jednak to, co udało mi się osiągnąć na ostatnich zawodach

Tancerka najbardziej lubi salsę, bachata i merengue, czyli tańce karaibskie. Według niej salsa to dynamiczny, dość szybki ale radosny radosny i rytmiczny taniec. Bachata jest bardziej zmysłowa, lekka, romantyczna. Merengue z kolei jest bardzo żywiołowe, to najszybszy z tych tańców. Taniec stanowi sporą część jej życia. Dwa razy w tygodniu prowadzi zajęcia w Studiu Tańca Bonito w Lublinie, gdzie po godzinie ćwiczy razem z trenowanymi dziewczynami. Oprócz tego ma swoje własne treningi. Należy też do grupy choreograficznej, która ma siedzibę w Warszawie. Uczy się tam choreografii. W grupie są dziewczyny z całej Polski, a że zajęcia odbywają się również online, tancerki spoza Warszawy mogą w nich uczestniczyć zdalnie. Nieodzowne są jednak też wyjazdy do stolicy, aby móc ćwiczyć razem, na żywo na sali.

Najbliższe plany zawodowe Martyny Wojciechowskiej to udział na Latino Festiwal, który w czerwcu odbędzie się w Kielcach. Martyna weźmie udział w warsztatach i w konkursie Rising Stars, czyli wschodzących gwiazd.

Co warte podkreślenia Martyna Wojciechowska jest też studentką na bardzo wymagającym kierunku jakim jest biotechnologia.

Łęczna 21 maja 2022

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876