Kilkaset domów kultury z całej Polski starało się o pieniądze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt „Nasze siedmiomilowe buty” Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku znalazł uznanie w oczach komisji (siódme miejsce!) i placówka ta dostanie 315 tys. zł dotacji ministerialnej. Wkład własny miasta do przedsięwzięcia wyniesie ok. 25 proc.

Projekt „Nasze siedmiomilowe buty” zakłada przede wszystkim zakup nowoczesnego wyposażenia. W pierwszym rzędzie chodzi o kupno niezbędnej aparatury nagłośnieniowej, a następnie wyposażenie MOK w sprzęt oświetleniowy wraz ze statywami, rampami, skrzyniami do przewożenia. Trzecią potrzebą jest posiadanie ekranu i rzutnika. By móc realizować wszystkie zaplanowane formy działalności Miejski Ośrodek Kultury chce dysponować sceną modułową i elektronicznym fortepianem. Pomyślano też o zapleczu logistycznym, więc część pieniędzy pójdzie na zakup samochodu dostawczego i wyposażenie garderób.

Zakupy w ramach projektu pozwolą ośrodkowi na profesjonalną organizację imprez pod dachem, jak i w plenerze. Tym bardziej, że dzięki wsparciu miasta uzupełnianie wyposażenia MOK zaczęło się kilka lat temu.

Zgodnie z harmonogramem nowy sprzęt ma pojawiać się w MOK w ciągu najbliższych miesięcy. Do połowy grudnia całe projekt ma być zrealizowany i rozliczony.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876