Niesprawny układ hamulcowy, zużyte ogumienie, wycieki płynów eksploatacyjnych i nadmiernie skorodowana kratownica podwozia – to tylko niektóre z usterek, które wykryli policjanci podczas sprawdzania stanu technicznego pojazdu, którym dzieci miały pojechać na szkolną wycieczkę.

Dziś rano, 19 września świdnicka drogówka przeprowadziła kontrolę autokaru, który miał zawieźć dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku na wycieczkę do Kozłówki. Przed placówkę został podstawiony autokar, który po skontrolowaniu przez policjantów z ruchu drogowego nie wyruszy w podróż z uwagi na zły stan techniczny. Dzieci wyjechały na wycieczkę drugim – sprawnym i nie budzącym zastrzeżeń pojazdem.

Kierowca autokaru został ukarany mandatem karnym oraz zatrzymano mu dowód rejestracyjny pojazdu i nie dopuszczono go do ruchu. Na miejsce został skierowany drugi autokar, który po dokładnym sprawdzeniu nie budził zastrzeżeń. Wycieczka ze sporym opóźnieniem lecz w sprawnym i bezpiecznym pojeździe wyruszyła w drogę.

Policja zachęca organizatorów wycieczek i wyjazdów, a także rodziców, aby przed wyjazdem dzieci zgłaszali konieczność skontrolowania autobusu. Funkcjonariusze oprócz stanu technicznego i wyposażenia pojazdów sprawdzają stan trzeźwości kierowców oraz wymagane uprawnienia.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876