Wczoraj, 18 kwietnia 43-latek stracił na 3 miesiące prawo jazdy z powodu przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym. Jak uważa policja - to kolejny przypadek kiedy aktywność lokalnej społeczności poprzez wykorzystanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa przyczynia się do eliminowania z ruchu kierowców lekceważących przepisy ograniczenia prędkości.

Wczoraj w miejscowości Krzesimów policjanci ze świdnickiej drogówki kontrolowali prędkość kierujących w związku ze zgłoszeniami naniesionymi w tym miejscu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na policyjny radar „wpadło” dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

Pierwszy kierowca jechał pojazdem marki Dacia i przekroczył prędkość o 23 km/h. Został ukarany mandatem karnym oraz otrzymał punkty karne. Drugi z kierowców jechał samochodem osobowym marki Ford z prędkością 124 km/h. W przypadku przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy. Kierujący z Lublina odmówił przyjęcia mandatu, tak więc sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Z platformy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa skorzystać można wchodząc na stronę https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html. Na stronie można sprawdzić jakie zagrożenia w okolicy są wskazywane jako uciążliwe lub samemu można takie zgłoszenie nanieść, każde z nich będzie weryfikowane przez policjantów.

 

Łęczna 19 kwietnia

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876