Marcin Antoni Dmowski zostaje zastępcą burmistrza Świdnika. Obejmie funkcję po Michale Piotrowiczu, który uzyskał mandat radnego wojewódzkiego i postanowił odejść z Urzędu Miasta.

Michał Piotrowicz jesienią wystartował w wyborach do sejmiku województwa z listy Prawa i Sprawiedliwości i zdobył mandat. Miał trzy miesiące na podjęcie decyzji, czy przyjmuje mandat radnego i rezygnuje z pracy w urzędzie, czy też pozostaje w ratuszu i z mandatu rezygnuje. Wybrał to pierwsze. W podobnej sytuacji był też drugi zastępca burmistrza Świdnika – Andrzej Radek, który został radnym w Radzie Powiatu w Świdniku. Jednak Andrzej Radek zostaje w Urzędzie Miasta Świdnik.

Marcin Dmowski, radny miejski ubiegłej kadencji, już w ubiegłym roku został społecznym doradcą burmistrza Świdnika do spraw współpracy z przedsiębiorcami. Teraz, najprawdopodobniej 1 lutego, rozpocznie pracę w urzędzie jako zastępca burmistrza Świdnika.

Marcin Dmowski ma 35 lat. W ubiegłym roku niespodziewanie zrezygnował ze startu w wyborach do wojewódzkiego samorządu, nie walczył też o mandat radnego powiatowego ani gminnego. Zamieścił wtedy na Facebooku oświadczenie, w którym m.in. napisał: „Zrozumiałem, że najwięcej satysfakcji daje mi praca dla Was, informowanie o tym, co dzieje się w naszym mieście i realizowanie wizji miasta. Ponad wszystko cenię sobie niezależność i możliwość pracy ze wszystkimi, którym na sercu leży to, co nas otacza. Wejście w machinę dużej polityki kłóciłoby się z moimi wewnętrznymi przekonaniami. Dlatego też podjąłem decyzję o rezygnacji ze startu w wyborach samorządowych”.

Jest magistrem prawa, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie oraz przedsiębiorcą. Ma żonę i dwie córki. Od urodzenia jest związany ze Świdnikiem. Po studiach prawniczych przez 8 lat prowadził firmę „Provend” z branży reklamy, PR i marketingu. W latach 2014-2018 był radnym miejskim. W zeszłym roku decyzją burmistrza Świdnika został społecznym doradcą burmistrza. Współpracował też społecznie ze Stowarzyszeniem Sportowy Świdnik.

Łęczna 28 stycznia

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876