Lotnisko w Świdniku zanotowało duży spadek liczby obsłużonych pasażerów w porównaniu ze styczniem ubiegłego roku. W styczniu 2019 roku przeprowadzono 276 operacji lotniczych, a z usług Portu Lotniczego Lublin skorzystało niespełna 25 tys. podróżnych.

W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku liczba podróżnych spadła aż o 30 proc. Przed rokiem styczeń wypadł bardzo okazale, bo na lotnisku odprawiono ponad 36 tys. osób, w tym roku skończyło się na 24 941 pasażerach. I nic dziwnego, skoro w aktualnej siatce połączeń nie ma kilku kierunków, które były oferowane przed rokiem. Z rozkładów zniknęły trasy do Liverpoolu, Doncaster Sheffield, Kijowa, Sztokholmu i Mediolanu.

Wiele wskazuje na to, że w pierwszym kwartale tego roku dalej utrzyma się tendencja spadkowa. Poprawy statystyk można spodziewać się dopiero od kwietnia. Z nastaniem sezonu letniego rejsy z Lublina do Antwerpii uruchomią linie TUIfly, a LOT zwiększy częstotliwość połączeń do Warszawy z pięciu do siedmiu tygodniowo. W kuluarach mówi się także o możliwym przywróceniu lotów w kierunku ukraińskim (najprawdopodobniej do Kijowa), ale informacje na ten temat nie zostały jeszcze oficjalnie ogłoszone.

W tej sytuacji władze PLL liczą jedynie, że w tym roku uda się obsłużyć przynajmniej tyle samo pasażerów (ok. 450 tys.) co rok wcześniej.

Łęczna 17 lutego

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876