Policjanci zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, co więcej ma również zakaz prowadzenia pojazdów.

W piątek po południu świdniccy policjanci zwrócili uwagę na kierującego motorowerem mężczyznę. Na widok radiowozu zjechał on na pobocze i zatrzymał się. W trakcie podjętej kontroli policjanci wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu, a przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. 67-latek powiedział funkcjonariuszom, że wybrał się do sklepu po zakupy.

Jak ustalili policjanci, wobec mężczyzny orzeczony jest aktualny zakaz prowadzenia pojazdów, w związku z czym, oprócz odpowiedzialności za kierowanie w stanie nietrzeźwości, poniesie on przed sądem konsekwencje za niestosowanie się do wspomnianego zakazu. Za pierwsze grozi do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast drugie zagrożone jest karą nawet do 5 lat więzienia.

Łęczna 19 kwietnia 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876