30-latka poniosło w niedzielę przed południem takie patriotyczne uniesienie, że zdjął biało-czerwoną flagę z jednego z budynków, owinął się nią i ruszył w miasto. Być może wpływ na nagły przypływ patriotyzmu w dniu rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja miał wcześniej wypity przez niego alkohol. Badanie trzeźwości „patrioty” wykazało bowiem niemal 3 promile alkoholu.

Niestety świniccy policjanci nie mieli zrozumienia dla patriotycznych uczuć świdniczanina i zatrzymali go a do tego osadzili w policyjnym areszcie.

Wszystko zaczęło się od tego, iż dyżurny świdnickiej policji został powiadomiony o mężczyźnie, który zdjął flagę państwową z jednego z budynków i przemieszcza się z nią jedną z głównych ulic miasta. Skierowany na miejsce patrol zatrzymał owiniętego we flagę nietrzeźwego mężczyznę, którym okazał się 30-letni mieszkaniec Świdnika. Z relacji świadków wynikało, że ściągnął on flagę z jednego z bloków, a drzewce od niej wyrzucił obok żywopłotu.

Sprawca został osadzony w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu odpowiadać będzie za usunięcie flagi państwowej. Jest to przestępstwo zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do jednego roku. A biedak chciał tylko dać wyraz swojemu niewątpliwie wielkiemu „patriotyzmowi”, który władza przecież podobno popiera.

Łęczna 05 maja 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876