33-latek został wczoraj decyzją sądu aresztowany tymczasowo na okres 3 miesięcy. W minioną sobotę przed jednym z bloków mężczyzna próbował podpalić na sobie ubranie, a obecną przy tym partnerkę straszył, że zrobi jej to samo.

W sobotę tuż przed południem świdnicka policja została powiadomiona o mężczyźnie, który na jednym z osiedli próbował podpalić na sobie ubranie, używając do tego celu łatwopalnej substancji rozpylonej ze spryskiwacza. Jednocześnie zagroził podpaleniem stojącej przy nim partnerce, jednak ostatecznie nie spełnił swoich gróźb z uwagi na interwencję postronnej osoby.

Mężczyzna jeszcze przed przyjazdem policjantów zrzucił z siebie tlącą się koszulkę i odjechał samochodem w nieustalonym kierunku. Podjęte przez policjantów działania doprowadziły po kilku godzinach do jego zatrzymania na terenie miasta.

W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, mając w organizmie blisko 1 promil alkoholu. Za groźby wobec partnerki, a także jej wcześniejsze uporczywe nękanie, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grożenie innej osobie popełnieniem przestępstwa zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, a za nękanie może grozić nawet do 8 lat więzienia. Dodatkowo mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Łęczna 05 maja 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876