Na lotnisku w Świdniku

Port Lotniczy Lublin powitał w czwartek 23 lipca półmilionowego pasażera. Okazała się nim pani Elżbieta Słonina, która liniami Wizz Air przyleciała do Lublina z lotniska Londyn Luton. Pasażerka od Portu Lotniczego Lublin otrzymała komplet trzech walizek, a linie lotnicze Wizz Air uhonorowały ją voucherem na przelot tam i z powrotem o wartości 500 zł.

- Cieszy nas rosnąca liczba podróżnych, korzystających z lubelskiego lotniska. Znaczną część tego ruchu obsługują linie Wizz Air, z którymi ściśle współpracujemy i analizujemy możliwości rozwoju kolejnych połączeń. Nowe trasy otwierane przez tego przewoźnika i uruchomienie bazy operacyjnej pokazuje, że nasze lotnisko ma duży potencjał mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin.

- Cieszymy się z powitania półmilionowego pasażera na lotnisku w Lublinie, szóstej bazie Wizz Air w Polsce, której działalność zostanie zainaugurowana już we wrześniu. Wkrótce samolot Airbus A320 będzie stacjonował w Lublinie na stałe i obsługiwał trzy nowe trasy do Brukseli Charleroi, Doncaster Sheffield i Glasgow. Mamy nadzieję, że będziemy obserwować dalszy, dynamiczny rozwój lotniska i linii lotniczych Wizz Air w regionie – wtóruje mu Daniel de Carvalho, rzecznik prasowy Wizz Air.

Kierownictwo portu lotniczego zapowiada, że milionowego pasażera będzie świętować już w przyszłym roku. Jest to całkiem prawdopodobne, zważywszy na szybko rosnącą liczbę odpraw na świdnickim lotnisku. W lipcu br. lubelskie lotnisko obsłużyło blisko 28 tysięcy pasażerów. Jest to o 3 tysiące więcej niż w czerwcu tego roku i aż blisko 6 tysięcy więcej niż w lipcu 2014.

- Wierzymy, że dzięki sukcesywnie rozwijanej współpracy z liniami lotniczymi ta tendencja wzrostowa się utrzyma – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu PLL. Na ten rok założyliśmy plan 230 tysięcy osób, a już przekroczyliśmy 100 tysięcy. W tym roku zakładamy 20 proc. wzrost liczby pasażerów – dodaje.

Władze portu lotniczego wiążą duże nadzieje z nowymi kierunkami oraz uruchamianą jesienią bazą Wizz Air. Szczególnie z nowymi połączeniami do Doncaster, Brukseli i Glasgow (od połowy września). Obecnie z lubelskiego lotniska można polecieć do Londynu (lotnisko Stansted oraz Luton), Oslo, Sztokholmu oraz Frankfurtu. We wrześniu zostaną otwarte kolejne połączenia. Pasażerowie będą mogli polecieć do Brukseli Charleroi, Doncaster i Glasgow. Od 25 października do siatki połączeń wracają także loty do Dublina, realizowane przez linie Ryanair.

(nor)

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876