250-tysięcznym pasażerem linii lotniczych Ryanair w Porcie Lotniczym Lublin okazał się 8-letni Antonio Lal Fonseca. Do Świdnika wraz z mamą Ewą przyleciał z Londynu Stansted 22 października ok. godz. 10.40. Jubileuszowy pasażer otrzymał od przewoźnika prezenty. Dwa bilety na podróż w dwie strony z lubelskiego lotniska oraz dziecięcą walizkę z zestawem upominków.

Samoloty Ryanair latają z lubelskiego lotniska od początku jego funkcjonowania, czyli od grudnia 2012 roku. Uruchomił wtedy loty do Londynu Stansted. Były też połączenia do Liverpoolu i Dublina, które jednak zostały zawieszone. Rejsy do stolicy Irlandii zostały wznowione 25 października.

Jesteśmy miło zaskoczeni, że w ciągu trzech lat udało nam się obsłużyć 250 tys. pasażerów. To dobry wynik – powiedziała Katarzyna Gaborec-McEvoy z Ryanair. Obecnie Ryanair oferuje 2 połączenia ze stolicy województwa lubelskiego, do Londynu Stansted i Dublina, które cieszą się popularnością. Mamy duże plany co do rozwoju w Porcie Lotniczym Lublin – dodała.

Ze współpracy z irlandzkimi liniami lotniczymi zadowolone są także władze Portu Lotniczego Lublin. – Linie lotnicze Ryanair są jednym z głównych partnerów, z którym współpracujemy od początku istnienia Portu Lotniczego Lublin. Z satysfakcją obserwujemy dynamicznie rosnącą liczbę pasażerów, korzystających z usług tego przewoźnika. Jestem przekonany, że dzisiejszy wynik będzie się szybko powiększał – powiedział Krzysztof Wójtowicz, Prezes Portu Lotniczego Lublin.

Ryanair jest mistrzem świata w wypełnianiu samolotów. Na trasie do Londynu Stansted mamy średnie wypełnienie na poziomie 98 proc. – dopowiadał Ireneusz Dylczyk, dyrektor handlowy PLL.

250-tysięczny pasażer linii lotniczych Ryanair jest symbolem rozwoju Portu Lotniczego Lublin. Dzisiaj ze świdnickiego lotniska można polecieć do dziewięciu portów lotniczych. Są to: Bruksela Charleroi Airport, Doncaster Sheffield Airport, Dublin Airport, Frankfurt Airport, Glasgow Airport, Londyn Luton Airport, Sztokholm Skavsta Airport, Londyn Stansted Airport, Oslo Torp Sandefjord Airport. I na tym raczej nie koniec. – Prace przy rozkładach na sezon letni nie są jeszcze zakończone. Prowadzimy w tej sprawie rozmowy i mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli ogłosić ich efekty – mówiła Katarzyna Gaborec-McEvoy.

Dwa dni wcześniej na naszym lotnisku gościł József Varadi, prezes Wizz Air. Pretekstem do wizyty było obsłużenie stumilionowego pasażera przez tą linię lotniczą, który przyleciał samolotem z Londynu Luton na warszawskie Okęcie. József Varadi wizytował w Porcie Lotniczym Lublin szóstą bazę tego przewoźnika w kraju. Jeśli dodać, że według danych przewoźnika od 2013 roku z jego usług skorzystało już ok. 300 tys. pasażerów lubelskiego portu, to nie dziwi, że podczas wizyty powiedział – Planujemy zakup nowych samolotów i uruchamianie nowych połączeń. Będziecie w tym uczestniczyć.

(nor)

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876