W nocy policjanci zostali wezwani do nietypowej interwencji. Po jednej z głównych ulic miasta spacerował łoś. Za nic miał przepisy ruchu drogowego i pokonywał ulice w miejscach do tego niewyznaczonych.

Po godz. 4 operator monitoringu miejskiego ze Straży Miejskiej w Świdniku zaalarmował policję, że po ul. Racławickiej spaceruje łoś. Zwierzę chodziło po chodnikach, ulicy i pasie zieleni. Na rozrywki była już jednak zbyt późna pora. Policjanci, którzy zostali skierowani na miejsce, postanowili przegonić zwierzę w bezpieczne miejsce poza teren miasta. Wykorzystali do tego radiowóz i jadąc za łosiem przeganiali go w stronę łąk znajdujących się na peryferiach miasta. Tym sposobem zwierzę w sposób bezpieczny wydostało się na tereny zielone.

Kilka godzin później takie samo zwierzę „odwiedziło” teren posesji znajdującej się na skraju miasta. I tu do działań wkroczyli policjanci. O zdarzeniu powiadomiono lekarza weterynarii. Łoś na widok radiowozu w pośpiechu przeskoczył przez płot i oddalił się w stronę pobliskich lasów.

 

Łęczna 9 maja

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876