Piłkarze trzecioligowego Motoru Lublin pokonali zdecydowanie w meczu kontrolnym pierwszoligowego Górnika Łęczna 4:2. Zielono-czarnych po raz pierwszy prowadził Tomasz Kafarski.

Pierwsza połowa spotkania była dosyć wyrównana i zakończyła się remisem 1:1. Pierwszą bramką popisał się nowy nabytek Motoru, Dawid Dzięgielewski, który dzień przed meczem podpisał kontrakt z lubelskim klubem. W 23. min. Dzięgielewski otrzymał podanie od Kamila Oziemczuka, oszukał w polu karnym obrońców Górnika, a następnie pokonał bramkarza Sergiusza Prusaka.

Kilka minut później Dzięgielewski po raz drugi popisał się indywidualną, ciekawą akcją. W drużynie Górnika prym wodził natomiast doświadczony Grzegorz Bonin. W 28. min. Bonin oddał silny strzał, ale piłka odbiła się od obrońców i wpadła pod nogi Przemysława Pitrego, który posłał piłkę do bramki Motoru.

W drugiej części, gdy trenerzy wymienili jedenastki na boisku, gra straciła na atrakcyjności. Z upływem czasu lubelski zespół zyskiwał coraz większą przewagę. Bramki dla Motoru, zdobywali kolejno Kamil Majkowski (z karnego) i dwukrotnie Przemysław Szkatuła. Wynik ustalił w ostatniej akcji meczu jeden z zawodników testowanych przez Górnika, którego personaliów klub nie zdradza.

- Większość piłkarzy, która grała w drugiej połowie rozjedzie się do domów. Nie mamy czasu, aby dłużej ich sprawdzać – stwierdził po meczu trener Górnika.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876