Do PSP w Łęcznej wpłynęło zgłoszenie o pożarze w Jaszczowie (gm. Milejów) drewnianego budynku wolnostojącego przeznaczonego na cele agroturystyczne. Do działań zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej: 3 zastępy z KP PSP w Łęcznej oraz 3 jednostki OSP: Milejów, Łańcuchów i Starościce.

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania stwierdzono, że pali się wewnątrz wolnostojący budynek drewniany z dwoma przybudówkami, kryty blachą falistą. Od właściciela uzyskano informację, że budynek wykorzystywany był w celach agroturystycznych, w obiekcie nie było osób, prąd w budynku był odłączony.

Wewnątrz panowało duże zadymienie. Działania straży pożarnej polegały na podaniu dwóch prądów wody do wnętrza obiektu oraz po przybyciu kolejnych jednostek podano 2 prądy na zagrożone przybudówki.

Z zagrożonych przybudówek dokonano ewakuacji mienia. Dodatkowo zbudowano trzecią linię gaśniczą ze względu na pojawiające się źródła ognia w różnych częściach budynku. Po wstępnym przygaszeniu ognia ratownicy wyposażeni w aparaty ODO weszli do domku celem dogaszania pożaru. Dokładnie sprawdzono pomieszczenia i dogaszono pogorzelisko.

Akcja ratowniczo-gaśnicza trwała 3 godz. 50 min., wzięło w niej udział 6 zastępów straży pożarnej - 22 ratowników oraz patrol policji.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876