Do tragicznego w skutkach pożaru budynku mieszkalnego doszło dziś w nocy w gm. Ludwin. W pogorzelisku odnaleziono ciało mężczyzny.

Pół godziny po północy dyżurny łęczyńskiej komendy odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że pali się dom mieszkalny położony w miejscowości Rozpłucie Drugie gm. Ludwin. W wyniku pożaru budynek uległ znacznemu zniszczeniu.

Policjanci po zakończeniu akcji gaśniczej prowadzonej przez kilka zastępów straży pożarnej przystąpili do ustalania okoliczności pożaru. Oględziny prowadzone były pod nadzorem prokuratora z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. Podczas czynności w pogorzelisku ujawniono zwęglone zwłoki mężczyzny. Najprawdopodobniej jest to 60-letni mieszkaniec tego domu. Ciało zostało zabezpieczone do przeprowadzenia dalszych badań zmierzających do ustalenia przyczyny zgonu. Biegły jako wstępną przyczynę pożaru wskazał zaprószenie ognia.

Policjanci badają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia i apelują o ostrożne użytkowanie sprzętów gazowych, elektrycznych i grzewczych. Przyczyny pożarów od lat są podobne. Najczęściej przyczyną pożarów są wady lub niewłaściwa eksploatacja urządzeń i instalacji elektrycznych oraz wady i zła obsługa urządzeń grzewczych, a także nieostrożność osób zarówno dorosłych jak i nieletnich w obsłudze tych urządzeń i obchodzeniu się z otwartym ogniem.

Łęczna 20 lutego

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876