7 września minie czas na zgłaszanie projektów do budżetu obywatelskiego w Łęcznej. Po raz czwarty mieszkańcy miasta będą mogli bezpośrednio decydować o tym jak zostanie wydana część pieniędzy w gminie.

Czekamy na projekty służące poprawie warunków życia, możliwe do pełnego zrealizowania w danym roku budżetowym i na nieruchomościach będących własnością gminy Łęczna – wyjaśnia w mediach Leszek Włodarski, zastępca burmistrza Łęcznej. – W tym roku w ramach budżetu obywatelskiego zmodernizowano skatepark, wyremontowano dwa ciągi pieszo-rowerowe, doposażono plac zabaw oraz zakończono modernizację amfiteatru.

W Łęcznej system podziału pieniędzy w ramach budżetu obywatelskiego działa trochę inaczej niż w innych miejscowościach. Każde osiedle miasta ma własną pulę pieniędzy na realizację obywatelskich pomysłów. W tegorocznej edycji budżetu, osiedla Bobrowniki, Niepodległości i Samsonowicza mają do wydania po 60 tys. zł, Stare Miasto – 25 tys. zł, Słoneczne – 15 tys. zł, Kol. Trębaczów – 12 tys. zł. Są to relatywnie skromne środki, ale istnieje też możliwość łączenia kwot dla poszczególnych osiedli. Warunkiem jest podpisanie porozumienia w tej sprawie przez zarządy osiedli.

Wcześniej propozycje projektu do zrealizowania w ramach tego budżetu może zgłosić każdy mieszkaniec. Czasu na to zostało już niewiele.

 

Łęczna 5 września

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876