Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu zastosował sąd wobec 21, 23 i 29-letnich mężczyzn, którzy chcąc wymusić spłatę długu od jednego z mieszkańców gm. Spiczyn zniszczyli okna i drzwi wejściowe do domu oraz kilka samochodów. Ponadto zadawali ciosy siekierą oraz dokonali pobicia przy użyciu pałki.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek na posesji znajdującej się na terenie gm. Spiczyn. Przyjechało tam trzech mężczyzn ubranych w kominiarki. Przy użyciu siekiery zażądali od 37-letniego mężczyzny zwrotu wierzytelności, m.in. pieniędzy. Tego samego dnia co najmniej czterech mężczyzn używając pałek i kijów wybiło szyby i lampy w pięciu pojazdach znajdujących się na ternie działki. Dodatkowo wybili szyby w oknach i zniszczyli drzwi do domu właściciela posesji. Gdy odjeżdżali, zagrozili, że następnego dnia przyjadą w dużo większej grupie.

O całym zajściu został poinformowany dyżurny łęczyńskiej komendy. Do działań zostali zaangażowani funkcjonariusze pionu prewencji, kryminalnego oraz ruchu drogowego. Mundurowi szybko ustalili i zatrzymali sprawców. Ponadto w trakcie przeszukania domu jednego z nich kryminalni ujawnili blisko 900 gram marihuany, amfetaminę i tabletki ekstazy. Poza tym u jednego ze sprawców kryminalni zabezpieczyli gotówkę na poczet przyszłych kar i środków karnych.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Lublinie na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec trzech mężczyzn w wieku 21, 23 i 29 lat tymczasowy areszt. Mężczyźni odpowiedzą za zadawanie ciosów siekierą w celu wymuszenia wierzytelności, udział w pobiciu przy użyciu pałki oraz zniszczenie mienia o łącznej wartości ponad 8 tys. zł. Odpowiedzialności również nie uniknie 23-letni mieszkaniec gm. Niemce, u którego mundurowi znaleźli znaczną ilość środków odurzających.

Łęczna 27 lutego 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876