Łęczyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło 3 października na drodze krajowej nr 82 w Cycowie. 88-letni rowerzysta wjechał nagle na przejście dla pieszych, gdzie został potrącony przez nadjeżdżający pojazd marki Volkswagen Golf. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala w Łęcznej.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 18:00 na drodze krajowej 82 w miejscowości Cyców. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 88-letni mieszkaniec Cycowa kierując rowerem wjechał na oznakowane przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżający pojazd marki Volkswagen. W wyniku tego zdarzenia rowerzysta z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Łęcznej. 38-letnia mieszkanka gminy Chodel kierująca volkswagenem była trzeźwa. Z kolei od rowerzysty została pobrana krew do badań.

- Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują o ostrożność na drogach – informuje starszy aspirant Magdalena Krasna z KPP w Łęcznej. Przypominamy, że podobnie jak inni kierujący, rowerzysta ma zakaz: wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany; omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu; jazdy wzdłuż po przejściu dla pieszych.

Łęczna 4 października 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876