Coraz więcej jest sygnałów, że polska drożyzna, wielka inflacja to tylko w małej części wynik napadu Rosji na Ukrainę. Polski cukier za granicą, nie wiadomo jakim cudem, kosztuje prawie połowę tego co w Polsce. Doszły też wiarygodne informacje, że w Czechach można kupić dobry węgiel za 900 zł. Jest chyba tylko jedna odpowiedź – w innych krajach nie rządzi PiS.

Fakty, dla rządu PiS są nieubłagane. Tona opału luzem kosztowała w sieci OKPaliva 4,7 tys. koron, czyli około 900 zł. Węgiel paczkowany w worki i opisany jako groszek można było kupić za równowartość 1342 zł. Tymczasem internetowy sklep Polskiej Grupy Górniczej właśnie podniósł ceny ekogroszku z polskich kopalni do 1770 zł. Węgiel na składach węgla w Polsce – którego prawie nie ma – kosztuje ponad 3500 zł. Oto prawdziwy wymiar „dobrej zmiany”. Mamy po prostu zapowiadaną Polskę w ruinie.

- O niestety, węgla już nie mamy. Polacy wszystko wykupili. Nie mam pewności, czy dostawa przyjedzie w ciągu dwóch tygodni – mówi współczującym tonem sprzedawczyni ze składu w Petrovicach koło Karviny. A to ledwie 1,5 kilometra od granicy z woj. śląskim. - Mogę zapisać do kolejki, ale to będzie co najmniej miesiąc oczekiwania – uprzedza sprzedawczyni z czeskiej miejscowości Kralovec (przy granicy z woj. dolnośląskim). - Nie ma, na razie nieaktualne, dzwonić i przypomnieć się za dwa tygodnie – ucina rozmowę polski pośrednik, który na jednym z portali sprzedawał czeski węgiel po 1,9 tys. zł za tonę. Te trzy wypowiedzi cytuję za Wirtualną Polską.

Przykro jest tak krytykować własny rząd. Ale jeśli ten rząd nie potrafi (nie umie lub mu się nie chce) zadbać o Polaków, działa na ich szkodę, to innego wyjścia nie ma. Polacy powinni wiedzieć jak naprawdę działa ten rząd. Z TVPis się tego nie dowiedzą. Tak jak 12 września TVP nie poinformowała widzów, że popierany przez PiS kandydat nie wszedł nawet do 2. tury w wyborach prezydenckich w Rudzie Śląskiej. Posła PiS Marka Wesołego, osobiście wspierał Jarosław Kaczyński. W drugiej turze o fotel prezydenta miasta będą walczyć dwaj kandydaci wspierani przez opozycję.

Łęczna 13 września 2022

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876