Najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie 30-letni obywatel Rosji. Mężczyzna najpierw za pomocą podstępu sprawił, że 52-latka wysiadła z samochodu, a później ukradł znajdującą się na przednim siedzeniu torebkę z zawartością m.in. dokumentów i pieniędzy w kwocie około 15 tys. zł. Jednak dzięki postawie pokrzywdzonej i przypadkowego świadka został ujęty, a później zatrzymany przez policjantów.

Do zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie na ul. Krasińskiego w Lublinie. 52-letnia mieszkanka Lublina bezpośrednio po wypłaceniu pieniędzy wsiadła do zaparkowanego samochodu. Podczas wyjazdu z parkingu usłyszała hałas wydobywający się spod lewego tylnego koła. Kobieta wysiadła z auta, żeby sprawdzić co się stało. Okazało się, że w oponę wbity był wkrętak z kawałkiem gumy. W tym samym momencie z drugiej strony do jej pojazdu podbiegł mężczyzna i po otwarciu drzwi pasażera zabrał leżącą na przednim siedzeniu torebkę z pieniędzmi, telefonem, okularami, dokumentami i kartami bankomatowymi. Kobieta zaczęła krzyczeć i gonić sprawcę. Widząc całe zdarzenie jeden ze świadków również pobiegł za nim. Na ul. Zana uciekający mężczyzna został ujęty. Sprawca próbując się uwolnić uderzył kobietę. Po chwili na miejscu byli już policjanci z IV Komisariatu Policji w Lublinie i zatrzymali sprawcę kradzieży.

Okazał się nim 30-letni obywatel Rosji. Mundurowi ustalili, że sprawca w trakcie ucieczki porzucił torebkę w pobliżu szkoły na ul. Krasińskiego. Skradzione mienie zostało odnalezione i w całości wróciło do pokrzywdzonej. 30-latek trafił na komisariat, a później do policyjnego aresztu.

Kryminalni z „czwórki” doprowadzili obywatela Rosji do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut kradzieży oraz naruszenia nietykalności w związku z interwencją. Następnie mężczyzna trafił przed oblicze sądu z wnioskiem policji i prokuratury o tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec 30-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 26 marca

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876