20 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem do mieszkań oraz domów jednorodzinnych usłyszał 19-letni mężczyzna. Jego łupem padała głównie biżuteria i gotówka. Wstępne straty szacuje się na około 160 tys. zł.

Zatrzymanie 19-letniego mieszkańca Lublina było efektem pracy operacyjnej policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że młody mężczyzna ma na swoim koncie liczne kradzieże z włamaniem do mieszkań i domów jednorodzinnych.

Na podstawie zebranych w sprawie dowodów operacyjni udowodnili mu dokonanie 20 kradzieży z włamaniem do mieszkań oraz domów jednorodzinnych na terenie Lublina. Do tych zdarzeń dochodziło przez ostatnie kilka miesięcy w różnych dzielnicach miasta. Sprawca do mieszkań dostawał się poprzez przełamanie zabezpieczeń w drzwiach lub oknach balkonowych. Jego łupem padała najczęściej biżuteria, monety kolekcjonerskie oraz pieniądze. Łączne straty szacuje się na kwotę około 160 tys. złotych.

Mężczyzna usłyszał łącznie 20 zarzutów. Jak się okazało nie jest to jego pierwszy konflikt z prawem. W przeszłości notowany był już m.in. za rozbój oraz posiadanie narkotyków. Wczoraj na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec 19-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Łęczna 11 lutego 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876