Policjanci zatrzymali 15-latka, który usiłował dokonać kradzieży roweru spod jednej ze szkół. Okazało się, że dzień wcześniej działając w ten sam sposób ukradł rower spod tej samej szkoły. Pracownik placówki wypatrzył go na monitoringu i od razu powiadomił policję.

Policjanci ze Świdnika otrzymali zgłoszenie z jednej ze szkół, że na terenie placówki znajduje się nieletni, który dzień wcześniej ukradł uczniowi rower o wartości 800 zł. Osoba pracująca na monitoringu zauważyła go gdy ponownie chciał dokonać kradzieży.

Nieletni mieszkaniec Lublina tłumaczył, że do Świdnika przyjechał autobusem i od razu udał się pod szkołę, gdzie na placu przed budynkiem uczniowie pozostawiają rowery. Następnie sprawdzał, który rower nie posiada zabezpieczenia. Gdy zauważył taki, od razu go zabrał i odjechał na nim do Lublina. Następnie sprzedał go. Z uwagi na to, że raz mu się udało, następnego dnia postanowił zadziałać tak samo.

Okazało się, że skradziony rower został wstawiony do lombardu, policjanci już go odzyskali. W chwili zatrzymania 15-latka policjanci odnaleźli przy nim susz roślinny, który po badaniu narkotestem wykazał właściwości marihuany.

Nieletni został zatrzymany i doprowadzony do świdnickiej komendy, gdzie został przesłuchany i przyznał się do zarzucanych mu czynów karalnych. Teraz jego sprawa trafi do sądu zajmującego się nieletnimi, gdzie zostaną podjęte dalsze decyzje w jego sprawie.

 

Łęczna 9 kwietnia

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876