Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy zastosował Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w stosunku do 36-latka. Mężczyźnie udowodniono kradzież z włamaniem, uszkodzenie rzeczy, groźby karalne oraz naruszenie miru domowego.

W miniony piątek świdnicka policja została powiadomiona o włamaniu do warsztatu znajdującego się na terenie Świdnika. Okazało się, że sprawca dokonał kradzieży m.in. laptopa, kamery, zasobników gazowych oraz alkoholu. Właściciel oszacował straty na kwotę ponad 3 000 zł.

Policjanci szybko ustalili i zatrzymali osobę, która dokonała tego czynu. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Świdnika. Mężczyźnie udowodniono również, że włamał się do tego samego warsztatu pod koniec stycznia br., gdzie dokonał kradzieży sprzętu elektronicznego na kwotę ponad 1 600 zł. Sprawca dokonał również umyślnego zniszczenia motocykla należącego do właściciela lokalu powodując straty w wysokości 5 000 zł. W toku prowadzonego postępowania wyszło, że 36-latek w ubiegłym roku również groził pokrzywdzonemu oraz naruszył jego mir domowy.

Sąd Rejonowy Lublin-Wschód z siedzibą w Świdniku zastosował w stosunku do 36-latka tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Z uwagi na fakt, że mężczyzna działał w warunkach recydywy grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 13 lutego 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876