Pracownica jednej ze stacji paliw widząc niepewnie zachowującego się klienta, wspólnie z innym pracownikiem zabrała mu kluczyki do samochodu i uniemożliwiła dalszą jazdę. Późniejsze badanie alkomatem 69-latka wykazało aż 3 promile alkoholu.

Minionej nocy, tuż po godzinie 2:00 dyżurny świdnickiej policji został zaalarmowany o nietrzeźwym kierującym na jednej ze stacji paliw w Świdniku. Jak się okazało na miejscu, pracownica sklepu widząc, że mężczyzna mówi bełkotliwie oraz ma problem z poruszaniem się, wspólnie z innym pracownikiem, odebrali kluczyki do pojazdu mężczyźnie i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Jej przypuszczenie utwierdził fakt, że ten sam mężczyzna w ciągu ostatniej godziny był na stacji i między innymi zakupił alkohol. Po czym ponownie powrócił, by kupić papierosy.

Kierującym okazał się 69-letni mieszkaniec gminy Głusk. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. Alkometr wskazał 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Sprawdzenie danych personalnych kierowcy, ujawniło ponadto, że ma on aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Po czynnościach służbowych mężczyzna został zwolniony do miejsca zamieszkania. Teraz dokumentacja sprawy trafi do sądu. Zgodnie z przepisami kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

 

Łęczna 26 marca 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876