Środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu zastosował sąd wobec 61-latka. Mężczyzna odpowie za umyślne podpalenia auta sąsiada oraz kierowania gróźb karalnych wobec sąsiadki.

Policjanci z Komisariatu Policji w Piaskach doprowadzili do sądu 61-letniego mieszkańca gm. Piaski. Mężczyzna w nocy ze środy na czwartek podpalił pojazd należący do jego sąsiada. Auto doszczętnie spłonęło. Wartość strat oszacowana została na kwotę 5 tysięcy złotych. Mimo, że podpalacz zdołał zbiec z miejsca zdarzenia, dzięki współpracy miejscowego dzielnicowego z policyjnym przewodnikiem psa służbowego z Krasnegostawu, czworonożny policjant doprowadził do miejsca jego ukrycia. 61-latek został zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu. Jak potwierdził alkomat był nietrzeźwy. Urządzenie wskazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Kiedy 61-latek wytrzeźwiał, został przesłuchany. Wtedy też okazało się, że ma na swoim koncie również kierowanie gróźb karalnych wobec innej sąsiadki.

Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt. Czynności w tej sprawie trwają. Policjanci ustalają też, czy mężczyzna nie dopuścił się również innych niewłaściwych zachowań wobec sąsiadów.

Łęczna 8 lipca 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876