Węgierska linia lotnicza Wizz Air zrezygnuje z bazowania samolotu Airbus A320 w Porcie Lotniczym Lublin. Linie lotnicze zamkną w przyszłym roku swoją bazę operacyjną na naszym lotnisku – uruchomioną we wrześniu 2015 roku.

W czerwcu 2018 roku linia zamknie bazę operacyjną w Porcie Lotniczym Lublin nie rezygnując jednak z lotów z Lublina. Wizz Air będzie kontynuować operacje na pięciu trasach z Lublina do Eindhoven, Londynu Luton, Kijowa, Oslo Torp i Sztokholmu Skavsta. Airbus A320 umieszczony dotychczas w bazie w Lublinie wzmocni działalność Wizz Aira w Porcie Lotniczym w Katowicach - poinformowała spółka w komunikacie.

Decyzja przewoźnika związana jest z planowanym na marzec przyszłego roku uruchomieniem dziesięciu nowych tras, które połączą Katowice z Porto, Monachium, Lwowem, Charkowem, Malagą, Faro i Podgoricą, Gdańsk z Lwowem, Warszawę z Podgoricą oraz Poznań z Dortmundem.

Jak czytamy w komunikacie, loty do Londynu Luton mają odbywać się codziennie, a do Eindhoven, Kijowa, Oslo Torp i Sztokholmu będą obsługiwane dwa razy w tygodniu. Z informacji wynika, że wkrótce z rozkładów znikną rejsy do Doncaster Sheffield, Liverpoolu i Tel Awiwu.  

 

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876