loading...

Były ksiądz nie radził sobie z życiem i został w końcu złodziejem. Jego nową profesją musiał zająć się wymiar sprawiedliwości więc usłyszał już wyrok. 34-latek został skazany 3 lata bezwzględnego pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Tomaszowie Lubelskim nie miał wątpliwości i uznał go winnym wszystkich zarzucanych mu czynów. A tych było aż 27. Chodzi głównie o kradzieże, kradzieże z włamaniem, ale też usiłowanie kradzieży czy uszkodzenie mienia. Rafał S. kradł głównie olej napędowy, który zlewał z samochodów i maszyn rolniczych.

Funkcjonował tak od sierpnia 2015 roku do kwietnia 2017, kiedy to został złapany dzięki determinacji jednego z okradanych gospodarzy. Ciągłe kradzieże spowodowały, że mężczyzna zamontował w obejściu kamerę. A ta oczywiście nagrała złodzieja.

Wyrok jest prawomocny. Oprócz pozbawienia wolności Rafał S. ma zapłacić grzywnę w wysokości 5 tys. zł oraz ponad 2 tys. zł. na rzecz Skarbu Państwa. Ponadto winien zapłacić zadośćuczynienie sześciu poszkodowanym, na łącznie 18.201 zł.

Rafał S. do zakładu karnego ma zgłosić się samodzielnie. Widocznie ze względu na jego przeszłość – był duchownym, księdzem wikariuszem, sąd uznał iż doprowadzenie nie będzie konieczne. Jednak aktualnie 34-latek jest zupełnie innym człowiekiem. Jest ojcem, który w sądzie wyznał że nie ma pracy – jest bezrobotny.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677