loading...

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 9105 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło aż 499 osób. W województwie lubelskim mamy 547 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 36 osób z infekcją Covid-19. W powiecie łęczyńskim 12 potwierdzonych nowych przypadków.

Do wypadku doszło w poniedziałek 30 listopada w miejscowości Ciechanki koło Łęcznej. W bus marki Mercedes, którym jechało dziewięcioro przedszkolaków i opiekunka, uderzył SUV hyundai.

Policjanci zatrzymali 65-latka, który rozwożąc busem pieczywo potrącił rowerzystę i odjechał z miejsca wypadku. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany. Nietrzeźwy był także cyklista, który trafił do szpitala.

Blisko 10 milionów złotych zabezpieczenia majątkowego dokonali policjanci i prokuratorzy w śledztwie dotyczącym wyłudzenia funduszy unijnych. Wstępne obliczenia wskazują, że dzięki obrotowi „pustymi” fakturami i fikcyjnemu zawyżaniu dochodów firmy, wyłudzonych zostało prawie 8,5 miliona złotych. Kolejne pół miliona czekało na wypłatę. W sprawie zatrzymano 3 mężczyzn w wieku 29, 43 i 46 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty.

Podana przez Ministerstwo Zdrowia liczba nowych zakażeń mogłaby napawać optymizmem, gdyby nie były to dane z weekendu, kiedy testów jest zdecydowanie mniej – w ciągu doby było ich tylko nieco ponad 25 tys. Mamy 5733 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 121 osób chorych na COVID-19. Na Lubelszczyźnie mamy 285 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło kolejnych 13 osób.

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca tira, którego zatrzymali policjanci. Mężczyzna jechał całą szerokością drogi stwarzając zagrożenie dla innych kierowców.

Trzeci kwartał tego roku jest najgorszym w historii kopalnianej spółki. Po raz pierwszy spółka przyniosła stratę, a zyski za cały 2020 r. doniośle spadły. Zwolnień jednak ma nie być. Kopalnia, za wszystkie trzy kwartały, ciągle jest dochodowa.

Każdy z lubelskich wniosków zakwalifikował się do drugiego etapu rządowego programu Kolej Plus. Między samorządy wojewódzkie ma zostać podzielone ok. 5,6 miliarda zł na inwestycje kolejowe. Jednak końcowe oceny tych wniosków zaczną się dopiero za rok.

W Polsce odnotowano 11 483 nowych przypadków koronawirusa. Przez COVID-19 zmarły 283 osoby. Na Lubelszczyźnie 616 zakażeń.

W ciągu doby przybyło 15 178 zakażeń. Nie maleje niestety liczba zgonów, ostatniej doby zmarło 599 osób. Na Lubelszczyźnie 937 nowych zakażeń, najwięcej w Lublinie – 227. Zmarło 37 chorych. W powiecie łęczyńskim 20 nowych zakażeń.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876