loading...

Jak Chińczycy za coś się biorą to można być pewnym, że zrobią to radykalnie. Walcząc z epidemią otyłości, Uniwersytet Przyrodniczy w Nankinie zaoferował studentom program, którego uczestnicy otrzymują oceny uzależnione nie tylko od zdobytej wiedzy ale również od wyników w odchudzaniu.

Wykładowca Zhou Quanfu wymyślił program motywacyjny dla otyłych studentów. Zaproponował mocno oryginalny system oceniania, który polega na tym że stopnie w większym zakresie zależą od zrzuconych kilogramów niż od osiągnięć akademickich. W ten sposób ocena studenta w 60 proc. zależy od utraty wagi w wyznaczonym czasie, a tylko w 40 proc. od wyników w nauce. By otrzymać pełną ocenę, uczestnicy programu muszą do końca semestru zrzucić co najmniej 7 proc. początkowej wagi.

Do programu przyjęto 50 otyłych osób, u których wskaźnik masy ciała przekracza 28 (zdrowy BMI wynosi 18,5–24,99). Uczestnicy programu biegają, ćwiczą, notują kalorie i czasem się uczą. Podobno roczny program okazał się sukcesem; jeden z jego uczestników zszedł już ze 110 do 84,5 kg. Niestety źródła nie podają o ile zwiększyła się jego wiedza.  

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677