loading...

Minister Szumowski ostrzegał, że jeśli nie będziemy siedzieć w domu to będzie szybko ponad 9 tys. zakażonych. Polacy zamknęli się w domach ale ponad 9 tys. zakażonych już mamy. Tylko dzisiaj rano poinformowano o ponad 300 zakażonych.

"Mamy 340 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (144), wielkopolskiego (80), dolnośląskiego (65), lubelskiego (15), zachodniopomorskiego (10), kujawsko-pomorskiego (8), małopolskiego (8), opolskiego (4), warmińsko-mazurskiego (3), podlaskiego (2), pomorskiego (1)" - napisało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Nie żyją trzy kolejne osoby: 65-latek (zmarł w Tychach), 84-latek (zmarł w Raciborzu) i 82-latek (zmarł w Kaliszu).

Do tej pory łącznie w Polsce potwierdzono 9 082 zakażenia. Z powodu Covid-19 zmarło 350 osób. W szpitalach z powodu koronawirusa jest 2 482 osób, w kwarantannie przebywa 124 311 osób, 1 040 ozdrowieńców.

Od czwartku w Polsce obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust. Należy się do niego stosować podczas podróży w środkach publicznego transportu zbiorowego lub poruszania się w miejscach ogólnodostępnych. Nosić maseczki (lub inne osłony twarzy) musimy także w kościołach i galeriach handlowych.

Z kolei od poniedziałku znikną niektóre obostrzenia. Znów będzie można korzystać z lasów i parków (ale nie placów zabaw). - Od 20 kwietnia w sklepach do 100 metrów możliwa będzie obsługa czterech klientów na kasę - dodał w czwartek premier Mateusz Morawiecki. W sklepach powyżej 100 m kw. może być to jedna osoba na powierzchni 15 metrów kw.

Dalej jednak obowiązuje zachowanie 2-metrowej odległości w przestrzeni publicznej od innych; utrzymanie pracy i edukacji zdalnej wszędzie tam, gdzie jest to możliwe; ścisłe przestrzeganie zasad sanitarnych w miejscach gromadzenia ludzi (dezynfekcja i utrzymanie odpowiedniego dystansu); kwarantanna i izolacja dla osób zarażonych lub potencjalnie zarażonych.

Część dużych firm ogłasza wznowienie produkcji. 27 kwietnia produkcję rozpoczną zakłady Volkswagena w Poznaniu, Swarzędzu i Wrześni. BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego wznawia pracę w swoich łódzkich fabrykach w poniedziałek 20.04. Do wznowienia produkcji przymierzają się także zakłady Opla w Gliwicach i Tychach.

Łęczna 19 kwietnia 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876