loading...

Reprezentanci Polski z bardzo dobrej strony pokazali się podczas treningu na normalnej skoczni w Pjongczangu. Tam w sobotę odbędzie się pierwszy konkurs indywidualny i tam po raz pierwszy nasi będą walczyć o medale olimpijskie.

W każdej z trzech serii w czołowej trójce znajdował się Kamil Stoch. Dwa razy był w niej Dawid Kubacki, a raz Stefan Hula.

1. i 2. serię treningową wręcz zdominowali polscy skoczkowie. Pierwszy trening wygrał Dawid Kubacki przed Kamilem Stochem. W kolejnym to aktualny lider Pucharu Świata okazał się najlepszy, a Kubacki był trzeci.

Trzeci trening na skoczni normalnej wygrał Niemiec Andreas Wellinger. Za nim sklasyfikowano Polaków. Drugi był Stefan Hula, a trzeci Kamil Stoch. W czołowej dziesiątce znalazł się również na 9. miejscu Dawid Kubacki.

Bardzo dobrze skakał także Maciej Kot, który dwukrotnie był w czołowej dziesiątce. Stefan Hula zajął jeszcze 13. i 9. miejsce. Trochę gorzej prezentował się jedynie Piotr Żyła, i to wystarczyło, aby trzeci zawodnik ostatniego konkursu Pucharu Świata w Willingen nie znalazł się w składzie wybranym na kwalifikacje. Stefan Horngacher mógł zgłosić tylko czterech skoczków.

Kwalifikacje do sobotniego konkursu odbędą się dzisiaj, w czwartek o godz. 13:30, dokładnie o tej samej porze dwa dni później rozpocznie się pierwsza seria konkursu głównego o złoty medal olimpijski.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876