loading...

Dzisiaj, w nocy z soboty na niedzielę następuje zmiana czasu na letni. Zegarki przestawiamy w niedzielę z godz. 2 na 3.

Zmiana czasu z zimowego na letni 2018 już w nocy z 24 na 25 marca. Zegarki przestawiamy do przodu z godz. 2 na 3. Oznacza to, że będziemy spać o godzinę krócej. Większość zegarków w telefonach przestawi się automatycznie. Warto pamiętać jednak, że tradycyjne budziki, czy zegarki ręczne musimy przestawić sami. Tak zwany czas letni w Polsce będzie obowiązywać do ostatniej niedzieli października 2018 roku.

Miejmy nadzieję, że to będzie ostatnie przestawianie czasu. Co prawda już w ubiegłym roku PSL złożyło w sejmie stosowną ustawę. Jednak pomimo pozytywnej opinii komisji administracji, Sejm nie zajął się pomysłem PSL-u, o czym zdecydowała rządząca większość. Powoływano się na uregulowania Unii Europejskiej. Tymczasem Parlament Europejski w lutym przyjął rezolucję wzywającą kraje członkowskie UE do „przeprowadzenia dogłębnej oceny dokonywanej dwa razy do roku zmiany czasu”. - Według opinii Biura Analiz Sejmowych taka zmiana jest możliwa. Nie stoi to w sprzeczności z prawem unijnym - stwierdził Kosiniak-Kamysz.

Póki co mamy ogólnonarodowe przesuwanie wskazówek zegarów. Jak informuje PKP Intercity dziś w nocy 18 składów tego przewoźnika będzie w trasie. Zmiana czasu z zimowego na letni nie wpłynie jednak na ich czas przejazdu. Pociągi dojadą do stacji docelowych zgodnie z rozkładem pomimo teoretycznego, godzinnego opóźnienia. Drużyny konduktorskie obsługujące pociągi nocne, które będą kursować w najbliższą sobotę, będą informować pasażerów o zmianie.

Łęczna 24 marca

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876