loading...

W czwartek, 7 lutego przed Sądem Apelacyjnym w Lublinie odbyło się posiedzenie dotyczące odwołania, jakie od decyzji sądu rejonowego złożył Bartosz Staszewski, organizator Marszu Równości w Lublinie.

W ubiegłym roku Bartosz Staszewski w prywatnym akcie oskarżenia pozwał wojewodę lubelskiego. W listopadzie ub. roku odbyła się sądowa konfrontacja obu stron. Szło o słowa, które Przemysław Czarnek wypowiedział po marszu, a nagranie „Czarnek przeciwko zboczeniom, dewiacjom i wynaturzeniom” zostało umieszczone na kanale wojewody na YouTube. Mówił tam: „takie obnoszenie się ze swoją seksualnością na ulicy jest po prostu obrzydliwe” czy też „świadczy to o braku kultury osób, które uczestniczą w tego typu wydarzeniach”.

Przed sądem wojewoda dowodził, że nigdy nie twierdził, iż Staszewski jest dewiantem, zboczeńcem i nie interesuje go jego orientacja seksualna. Zapewniał, że nie chciał nikogo obrazić a w nagraniu wyraził tylko swoją prywatną opinię, do czego ma pełne prawo. Sąd umorzył postępowanie, z czym nie zgodził się organizator Marszu Równości.

Podczas wczorajszego posiedzenia sędzia Artur Ozimek uznał, że decyzja o umorzeniu sprawy była przedwczesna. Jak wyjaśniał, wolność słowa, jaką gwarantuje każdemu obywatelowi konstytucja, ma swoje granice. Wolność słowa nie oznacza prawa do obrażania kogokolwiek - argumentował sędzia Artur Ozimek. Sprawa trafi więc ponownie do Sądu Rejonowego w Lublinie, który sprawdzi, czy wojewoda nie złamał prawa.

Łęczna 8 lutego

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876