loading...

Ministerstwo Sprawiedliwości podsumowało wyniki egzaminów na aplikacje prawnicze. Na lubelskich uczelniach wyniki były niestety poniżej średniej krajowej.

Z zestawienia wynika, że niezmiennie najlepsi przyszli prawnicy wychodzą z murów Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wynik pozytywny uzyskało trzech na czterech przystępujących do egzaminu absolwentów najstarszej polskiej uczelni, a procent tych którzy zdali wyniósł 75,52 proc. Kolejne miejsca zajęły Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (68,36 proc.) i Uniwersytet Warszawski (66,03 proc.).

W całym kraju do egzaminów na aplikacje adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą przystąpiło 6535 osób. Zdało 3570 kandydatów, co oznacza, że na te aplikacje zdało 54,6 proc. kandydatów.

Uczelnie z Lublina niestety zanotowały wyniki poniżej średniej krajowej. Jedenaste miejsce pod tym względem zajął Katolicki Uniwersytet Lubelski, gdzie powody do zadowolenia miała niewiele więcej niż połowa zdających – 171 z wszystkich 328 zdających (52,13 proc.). Z testem poradziła sobie mniej niż połowa zdających egzamin absolwentów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Z 304 osób zdało 148, co oznacza pozytywne wyniki tylko 48,68 proc. przystępujących do egzaminu.

Do wrześniowego egzaminu na aplikację radcowską w Lublinie przystąpiło 167 osób, a na adwokacką – 85 osób. Wyniki pozytywne uzyskało odpowiednio 41,3 i 55,3 proc. zdających. Większość z absolwentów KUL i UMCS, którzy zdawali na aplikację poza Lublinem, wybrało Warszawę.

Łęczna 6 marca 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876