loading...

To, że idiotów nie brakuje powszechnie wiadomo. Fakt, że są osoby gotowe, z niefrasobliwości i przesadnej wiary we własny rozumek, narażać nas wszystkich, mnie osobiście nie mieści się w głowie. Wszyscy znamy kilka takich przypadków podanych przez krajowe media. Wyjścia w „miasto” objętych kwarantanną miały też miejsce w naszym województwie.

Wczoraj, 19 marca policjanci podczas sprawdzenia adresów osób objętych tym obostrzeniem, ujawnili dwa przypadki, w których zignorowane zostały zalecenia służb.

W pierwszym z nich, mundurowi, którzy udali się pod adres osoby mającej przebywać w kwarantannie domowej nie zastali tam mężczyzny, który powinien być w mieszkaniu. Po skontaktowaniu się z nim telefonicznie, ten beztrosko oświadczył, że jest właśnie na terenie miasta. Ponadto powiedział, że jest zdrowy i nie wymaga kwarantanny. Mężczyzna powrócił do miejsca zamieszkania.

W drugim przypadku stróże prawa również nie zastali pod wskazanym adresem mężczyzny objętego kwarantanną. Tu okazało się, że jest na … zakupach z rodziną. Policjantom także tłumaczył, że musiał wyjść po sprawunki. Tak jak w poprzednim przypadku, mężczyzna został on poinformowany o konsekwencjach prawnych swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku sprawą zajmie się sąd. Mężczyznom grozi grzywna do 5 tys. złotych oraz rok pozbawienia wolności. 

Łącznie policjanci z województwa lubelskiego ustalili aż 60 przypadków, w których ludzie nie stosowali się do zaleceń i łamali zasady kwarantanny.

Przypominamy, że za nieprzestrzeganie kwarantanny w związku z zagrożeniem epidemiologicznym grozi do 5 tys. grzywny oraz do roku pozbawienia wolności. Kara może być jednak dotkliwsza, jeżeli prokurator oceni, że ktoś swoim zachowaniem naraził zdrowie i życie innych ludzi. Za to grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 20 marca 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876