loading...

Już 36 zakażonych w województwie lubelskim. - Na terenie województwa lubelskiego mamy pięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - poinformowała w południe Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

Potwierdzone dziś wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Lubelskiem dotyczą:

- mężczyzny w przedziale wieku 0-20 lat z powiatu chełmskiego w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym; - kobiety w wieku powyżej 61 lat z powiatu zamojskiego w stanie średnim; - mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu zamojskiego w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym; - mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu lubelskiego w stanie dobrym, który wrócił z kraju o dużej transmisji wirusa; - mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu lubelskiego w stanie poważnym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym.

- Mamy 16 nowych przypadków zakażenia potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało na Twiterze Ministerstwo Zdrowia. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i opolskiego. W całym kraju liczba zakażonych wzrosła do 563.

Sa też niestety dwa nowe zgony. Nie żyje 37-letnia pacjentka szpitala w Poznaniu. Dziś zmarł też 43-letni mieszkaniec powiatu białobrzeskiego, który do szpitala w Radomiu trafił 16 marca.

Łęczna 22 marca 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876