loading...

Według stanu na 23 marca, godz. 20.25 na terenie województwa lubelskiego jest już w sumie 48 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Ostatnie potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą kobiety w przedziale wieku 41-60 lat, z powiatu puławskiego, w stanie dobrym, która miała styczność przypadkiem potwierdzonym. Wśród pacjentów jest też dwóch mężczyzn w wieku powyżej 61 lat z powiatu lubelskiego. Obaj są niestety w stanie poważnym. Poza nimi zakażona koronawirusem jest także kobieta w wieku powyżej 61 lat z powiatu lubelskiego, a jej stan zdrowia jest określany jako średni. Kobieta powróciła z kraju o dużej transmisji wirusa. Zakażony jest także mężczyzna w wieku powyżej 61 lat z powiatu biłgorajskiego.

Ponadto 15 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 4087 osób jest poddanych kwarantannie, a 5571 osób jest objętych nadzorem służb sanitarnych.

W kraju zanotowano natomiast największy jak dotąd dobowy przyrost liczby zakażonych. Jak poinformowało wieczorem na Twitterze Ministerstwo Zdrowia "Mamy 57 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 28 osób z woj. mazowieckiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 4 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 3 osób z warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego, 2 osób z woj. małopolskiego, 1 osoby z woj. podlaskiego i 1 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego".

Oznacza to, że w poniedziałek – ale tylko do godziny 20 – liczba zakażonych wzrosła o 116 osób. Liczba osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem wzrosła więc w kraju do 749. 8 osób zmarło. Największa liczba zakażonych jest w województwie mazowieckim (175); następnie w woj. łódzkim (111). W woj. dolnośląskim jest 101 zakażonych, w śląskim 77, lubelskim 48 i wielkopolskim 41.

Dane te sugerują niestety, że nie dochodzimy jeszcze do kulminacji zakażeń. - Liczba zgłoszonych przypadków zakażeń koronawirusem przekroczyła już 300 tysięcy. Od pierwszego zgłoszonego przypadku do wzrostu liczby zakażonych do 100 tysięcy minęło 67 dni. Wzrost o kolejne 100 tys. przypadków nastąpił po 11 dniach. Następne 100 tysięcy nowych przypadków pojawiło się po zaledwie 4 dniach - stwierdził szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Łęczna 23 marca 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876