loading...

Na terenie województwa lubelskiego jest sześć nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowała Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego. W kraju już nie jest tak dobrze. Kolejne 371 osób zostało zarażonych SARS-CoV-2. W ciągu doby zmarło 15 osób zakażonych koronawirusem.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem na Lubelszczyźnie dotyczą: kobiety w wieku 21-40 lat (z kwarantanny granicznej) z powiatu tomaszowskiego; mężczyzny w wieku powyżej 61 lat (sposób zakażenia w trakcie ustalania) oraz kobiety powyżej 60 lat (styczność z przypadkiem potwierdzonym) z powiatu bialskiego; kobiety w wieku powyżej 60 lat (styczność z przypadkiem potwierdzonym) z Białej Podlaskiej; mężczyzny w wieku 21-40 lat (styczność z przypadkiem potwierdzonym) z powiatu lubelskiego; mężczyzny w wieku 41-60 lat (styczność z przypadkiem potwierdzonym) z powiatu ryckiego.

Do dziś na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 663 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 511 ozdrowieńców i zarejestrowano 18 zgonów.

Lubelskie jest jednym z przykładnych województw, które przoduje jeśli chodzi o ograniczenie rozprzestrzeniania się infekcji – mówił na wczorajszej konferencji prasowej w Lublinie prof. Wojciech Maksymowicz, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Dodał jednak, że wskaźnik reprodukcji wirusa jest jednak nadal powyżej 1, co oznacza możliwość szerzenia się zakażeń. Powinniśmy o tym pamiętać, zwłaszcza w czasie wakacji. Nie możemy jeszcze mówić o odwrocie epidemii.

Maria Korniszuk, szefowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie twierdziła, że większość nowych przypadków, które odnotowujemy dotyczy pracowników sezonowych przyjeżdżających do Polski i osób z tzw. kwarantanny granicznej.

W kraju koronawirus jednak nie odpuszcza. Szczególnie w województwach: śląskim, łódzkim, mazowieckim. Według komunikatu resortu zdrowia nowe zakażenia koronawirusem dotyczą województw: śląskiego (148), łódzkiego (52), mazowieckiego (45), małopolskiego (29), wielkopolskiego (28), podkarpackiego (13), warmińsko-mazurskiego (12), pomorskiego (10), opolskiego (7), świętokrzyskiego (7), dolnośląskiego (6), lubelskiego (6), podlaskiego (6) i kujawsko-pomorskiego (2). Niestety z powodu COVID-19 zmarło 15 osób.

Łęczna 02 lipca 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876