loading...

Rośnie liczba zakażonych. W ciągu jednego dnia – 16 marca, w Polsce przybyło 21 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. U każdej z tych osób fakt zakażenia został potwierdzony pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Jest też niestety kolejna ofiara śmiertelna.

Zmarła czwarta osoba zakażona koronawirusem” - poinformowało ministerstwo zdrowia. W szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarł 67-letni mężczyzna, który od początku był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące.

Resort dodaje, że niestety wzrosła także liczba chorych. To 10 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. mazowieckiego, 3 osoby z woj. dolnośląskiego, 1 osoba z woj. lubelskiego, 1 osoba z woj. wielkopolskiego, 1 osoba z woj. podkarpackiego. "Pacjenci są w stanie stabilnym" – czytamy w komunikacie. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 177.

Wśród zarażonych jest minister środowiska Michał Woś. „Po stwierdzeniu wczoraj koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miałem kontakt, poddałem się kwarantannie i wykonałem badanie” - napisał w sieci Woś. „Test dał wynik pozytywny. Czuję się dobrze...”.

Europa Zachodnia stała się epicentrum pandemii koronawirusa. Najnowsze doniesienia z Włoch mówią o 24747 zakażonych osobach i 1809 ofiarach śmiertelnych. Tylko w ciągu ostatniej doby koronawirusa wykryto bowiem u 3590 obywateli tego kraju, a życie straciło 368 osób - najwięcej od początku epidemii. Zle wygląda sytuacja także w Hiszpanii. Tam zakażonych jest 7798, a zmarło 292. Od soboty zaraziło się 1407 Hiszpanów, a 96 straciło życie. Pod względem liczby zakażonych niewiele lepiej jest we Francji i Niemczech. W tych krajach choruje po około 4500 osób, a liczby te stale rosną.

Natomiast koronawirus w Chinach staje się coraz mniejszym zagrożeniem. Wiele szpitali wybudowanych w ostatnich miesiącach jest zamykanych, a liczba zachorowań stale spada.

Aktualizacja na godz. 8,00 17 marca.

Pomiędzy wieczorną informacją ministerstwa zdrowia a ranną informacją lubelskiego urzędu wojewódzkiego w kraju mamy 7 nowych zakażeń. Jest też piąta ofiara śmiertelna.

Na terenie województwa lubelskiego mamy łącznie trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą: 1 osoby w przedziale wieku 60-70 lat z powiatu zamojskiego, 1 osoby w przedziale wieku 40-50 lat z powiatu zamojskiego oraz 1 osoby małoletniej z powiatu lubelskiego. Wszystkie miały styczność z przypadkiem potwierdzonym. Stan wszystkich zakażonych osób jest dobry.

Łęczna 17 marca 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876