loading...

Krakowski klub fitness znalazł sposób na nowe rządowe obostrzenia. W związku z zakazem funkcjonowania branży zmienił się w... „Kościół zdrowego ciała” i zamiast zajęć sportowych oferuje szczególne „nabożeństwa”.

Właściciele otworzyli też w sobotę „sklep ze sprzętem do ćwiczeń”, który oczywiście można testować na miejscu: za opłatą, do woli. Odzew jest olbrzymi, twierdzą właściciele klubu. Dodają też, że mają przynajmniej kilkaset osób, które chciałyby dołączyć do ich „kościoła”. Co więcej, klienci mogą tam również grać w squasha, który od soboty stał się „zawodami sportowymi bez udziału publiczności”.

Szczerze mówiąc nie bardzo wiem jak skomentować tą podaną przez WP informację. Z jednej strony podziwiam właścicieli za umiejętność korzystania z rozumu i tak naprawdę za wykpienie niezrozumiałych dla przeciętnych ludzi rozporządzeń wydawanych przez ten rząd. Bo pan premier ex cathedra ogłosił, że na przykład siłownie czy fitness kluby mają być zamknięte a do kościoła można chodzić nawet w czerwonej strefie. Co prawda są księża, którzy publicznie głosili, że łaska Boska ochroni wszystkich w kościele przed wirusem, ale na tego Boga, premier 38-milionowego narodu nie może podzielać poglądów niedouczonych księży. Tak niedouczonych księży, bo religia katolicka jako taka nie stawia takich tez, przynajmniej teraz w XXI wieku.

Kontynuując wątek wątpliwych rozwiązań wprowadzanych przez rząd to jest ich sporo. Nie chcę jeszcze ich tu roztrząsać, tylko i wyłącznie z powodu groźnej pandemii, która niezależnie od rządu zagraża Polakom. Rząd powinien wziąć się za budowę szpitali polowych, zakupy leków i sprzętu medycznego, a przede wszystkim za szkolenie ludzi do jego obsługi. Mógłby też poradzić się fachowców – prawdziwych, a nie oportunistów gotowych przyklasnąć wszystkiemu co władza spłodzi. Może wtedy sami wycofają się z ośmieszających ich decyzji (jak wiosenny zakaz wstępu do lasu) i my z mniejszymi oporami będziemy ich przestrzegać. Bo ja osobiście, chociaż nakaz noszenia maseczek jest w świetle prawa ciągle nieskuteczny, to dla dobra innych maseczkę jednak noszę. I dlatego właśnie miałem opory w komentowaniu pomysłu krakowskich biznesmenów od siłowni!

 

Łęczna 17 października 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876