loading...

Urząd Miasta w Puławach chce kupić 40 tys. masek ochronnych potrzebnych do walki z epidemią koronawirusa w Polsce. Co więcej chce je bezpłatnie rozdać mieszkańcom tego miasta.

- Planujemy zamówić 40 000 maseczek, które otrzymają Państwo za darmo – zapowiedział mieszkańcom Puław prezydent tego miasta Paweł Maj na oficjalnej stronie urzędu miasta.

Samorząd Puław zgłosił zapotrzebowanie na maski w ramach akcji #maseczkidlapolski, koordynowanej przez stronę internetową o tej samej nazwie. Miasto czeka na odpowiedz w tej sprawie.

Z uwagi na to, że chętnych jest wielu, władze Puław rozważają zakup masek we własnym zakresie. Trwa poszukiwania dostawcy i najlepszego sposobu ich dystrybucji wśród mieszkańców Puław. Jednym z pomysłów jest dostarczanie masek ochronnych bezpośrednio do skrzynek pocztowych. Do każdej trafiłoby tyle sztuk, ile osób w danym gospodarstwie domowym zostało zgłoszonych w tzw. deklaracji śmieciowej.

Co ważne samorząd Puław chce kupić maseczki wielokrotnego użytku. Trzeba je zdezynfekować w wysokiej temperaturze przed pierwszym użyciem i po każdym wyjściu na miasto w maseczce.

Łęczna 6 kwietnia 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876