loading...

Wyniki wyborów według sondażu exit poll nie dają zwycięstwa żadnemu z kandydatów. Z danych IPSOS wynika, że 50,4 proc. wyborców zagłosowało na Andrzeja Dudę, a 49,6 wybrało Rafała Trzaskowskiego. Błąd sondażu wynosi 2 proc. (tylko ok. 160 tys. głosów) czyli tak naprawdę nic nie wiemy. Przepraszam, wiemy, że bez względu na to kto wygra ostatecznie, to Polska jest podzielona dokładnie na pół. I to jest największa klęska Polaków. Jak mamy dalej funkcjonować jako jedno państwo?

Z danych udostępnionych przez IPSOS wynika, że prezydent Warszawy wygrał aż w 9 województwach. Trzaskowski zdecydowanie pokonał Dudę w pomorskim, zachodniopomorskim i lubuskim. Zebrał też więcej głosów w warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim i śląskim.

Andrzej Duda zwyciężył w 7 województwach. Zdecydowanie obecnego prezydenta poparto w podkarpackim i lubelskim. Andrzej Duda pokonał Rafała Trzaskowskiego również w województwie podlaskim, świętokrzyskim, łódzkim, i małopolskim. Ma według exit poll większość w mazowieckim, ale ta przewaga jest bardzo mała.

Na oficjalne wyniki musimy zapewne poczekać do wtorku. Wtedy zapewne spłyną wyniki z większych miast a także z zagranicy, gdzie już dzisiaj wiadomo, że wielu Polakom po prostu uniemożliwiono wzięcie udziału w wyborów. To wina parlamentu i ministerstwa spraw zagranicznych.

Jednak już dzisiaj mówię, że jest źle. Wygrana będzie minimalna, a podział Polski został utrwalony. Czy wyjdziemy z tego klinczu, w pewnej mierze zadecydują politycy. Jeśli nie wzniosą się ponad podziały, to wiatr historii może ich zmieść z dzisiejszej sceny politycznej. Oby byli w stanie się wznieść na wyżyny.

Łęczna 12 lipca 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, ul. Targowa 23  
(zapraszamy na 1 piętro)
www.e-pojezierze.pl
e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor Naczelny

tel. 602 406 545
.
Biuro Reklamy
tel. 602 811 876