loading...

Takie samo poparcie dla Koalicji Obywatelskiej jak dla Prawa i Sprawiedliwości - wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie PO przez pracownię Kantar w dniach 11-13 sierpnia. Na trzecim miejscu jest Polska 2050 Szymona Hołowni. W parlamencie znalazłoby się pięć ugrupowań politycznych.

Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Obywatelska mogą liczyć na 26 proc. głosów. W porównaniu do poprzedniego badania Kantar, PiS traci 3 punkty procentowe. Z kolei KO zanotowała wzrost o 2 punkty procentowe. 

Taki sam wzrost zanotowała także Polska 2050 Szymona Hołowni. W badaniu ruch ten uzyskał 17 proc. głosów.

Według ankietowanych, w parlamencie znalazłaby się również Lewica z 10 proc. poparciem (wzrost o 3 punkty procentowe) oraz Konfederacja - 7 proc. (bez zmian).

Kukiz, PSL i Porozumienie poza parlamentem. Miejsca w Sejmie zabrakłoby nawet dla Koalicji Polskiej - Polskiego Stronnictwa Ludowego, które ma 3-procentowe poparcie. Chociaż należy pamiętać, że PSL w sondażach jest zawsze niedoszacowane.

Krzysztof Gawkowski skomentował sondaż w wypowiedzi dla WP.pl. Powiedział m.in. że: Rosnące poparcie dla PO pokazuje, że Platforma była i jest największą siłą opozycyjną. PO, PSL, Lewica, Hołownia - to ugrupowania, które mogą ze sobą swobodnie rozmawiać o przyszłości Polski. Pod warunkiem, że ich program będzie się układał tak jak współpraca, czyli zgodnie - powiedział Gawkowski. - PiS ma się czego obawiać. Widzimy wyraźnie, że PiS oszalał. PiS nie szanuje ani standardów parlamentaryzmu, ani normalności, ani regulaminu Sejmu. Wykoleja to wszystko na oczach milionów ludzi.

Łęczna 16 sierpnia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876