Już w najbliższą niedzielę, 13 października, rowerzyści z Łęcznej i okolic mogą wziąść udział w rajdzie zamykającym tegoroczny…
Czytaj całośćW przeciągu tygodnia już prawie 100 tys. osób podpisało petycję wzywającą Melanię Trump do przeprowadzki do Białego Domu lub opłacania ogromnych kosztów ochrony Trump Tower z prywatnych pieniędzy. Gdy prezydenta Trumpa nie ma w Nowym Jorku ochrona Pierwszej Damy i jej syna kosztuje nawet 146 tys. dolarów dziennie. Opłacają to podatnicy.
Wielu Amerykanów ma dość utrzymywania Pierwszej Damy i jej syna w Nowym Jorku, domagają się więc, aby prezydent Donald Trump – jak inni prezydenci – mieszkał razem z żoną w Białym Domu. Melania Trump odmawia bo chce aby jej 10-letni syn Barron mógł skończyć rok szkolny w dotychczasowej szkole.
- administrator
W niedzielę, 15 stycznia 2017 r. w całym kraju oraz kilkudziesięciu miejscach na świecie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem fundacja będzie zbierać pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci oraz seniorów. Partnerem i gospodarzem 25. Finału WOŚP jest Grupa TVN.
Fundacja szacuje, że pieniądze do puszek będzie zbierać 120 tysięcy wolontariuszy. W akcję włączy się 1600 sztabów w Polsce i 52 za granicą. Cel: ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.
- Ryszard Nowosadzki
Świętując 11 listopada upamiętniamy odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Po 123 latach zniewolenia przez zaborców znów mogliśmy tworzyć własną państwowość. 11 listopada to oczywiście data umowna, bo odzyskanie niepodległości było pewnym procesem. Sama ta data stała się skądinąd przedmiotem sporu w okresie II Rzeczpospolitej, a ustanowienie święta nastąpiło dopiero 23 kwietnia 1937r. Co się z nią wiąże? Przede wszystkim przejęcie władzy przez Józefa Piłsudskiego i ogłoszenie rozejmu w Compiègne 11 listopada 1918, pieczętującego ostateczną klęskę Niemiec.
- R. Nowosadzki
Kiedy na ekrany polskich kin wchodziła superprodukcja „Bitwa pod Wiedniem”, w Zawieprzycach gościł sam król Jan III Sobieski, a podejmował go w swoich dobrach jego druh wojenny, wojewoda wołyński Atanazy Miączyński. Salutom z dział nie było końca, a godnym miodem – półtorakiem, przyjęto też gości z sześciu gmin: Spiczyna, Mełgwi, Wólki, Piask, Rybczewic i Gorzkowa. Inscenizacja historyczna miała miejsce z okazji konferencji inaugurującej projekt: „Marka lokalna szansą rozwoju przedsiębiorczości na Szlacheckim Szlaku w województwie lubelskim”.
- R. Nowosadzki