loading...

Zmniejsza się przewaga PiS nad opozycyjną Koalicją Obywatelską. Obydwie formacje dzieli już zaledwie 6,5 pkt proc. Takie są wyniki najnowszego sondażu.

Najczęściej karanym finansowo członkiem Unii Europejskiej za nieprzestrzeganie unijnego prawa jest Grecja. Najwyższą kwotę łącznych kar na podstawie orzeczeń Trybunału Europejskiego otrzymały Włochy. Postępowanie w sprawie Polski jest w toku.

Według sondażu CBOS wzrasta odsetek osób źle oceniających sytuację w Polsce. 31 proc. badanych uważało w sierpniu, że sytuacja w naszym kraju zmierza w dobrym kierunku, a 54 proc. było przeciwnego zdania. Opinii nie miało 15 proc. To wzrost w porównaniu do lipca i powrót do poziomu z marca 2021 roku — wynika z sondażu CBOS.

Dr hab. Przemysław Czarnek, były wojewoda lubelski oraz profesor uczelni na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, funkcję ministra edukacji i nauki objął po październikowej rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego. Już wtedy nominacja spotkała się z falą krytyki. A jak Polacy dzisiaj, w momencie powrotu dzieci do szkół, oceniają Przemysława Czarnka w roli ministra edukacji i nauki? Sondaż, na zlecenie Wirtualnej Polski zrealizował Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna.

Rząd wystąpił do prezydenta Andrzeja Dudy z wnioskiem o wprowadzenie stanu wyjątkowego w 183 przygranicznych miejscowościach – poinformował premier na konferencji prasowej. 68 z nich leży w województwie lubelskim, a 115 miejscowości w woj. podlaskim. Szef MSWiA podkreślił, że chodzi tylko o wąski pas, który bezpośrednio graniczy z Białorusią. Oznacza to m.in. zakaz zgromadzeń czy obowiązek posiadania przy sobie dowodu osobistego. Decyzje mają związek z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej.

Od dzisiaj strażnicy miejscy mają nowe uprawnienia. Mogą nakładać mandaty na kierujących hulajnogami elektrycznymi, urządzeniami transportu osobistego i rowerzystów dzięki rozporządzeniu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, które wprowadza nowe przepisy dotyczące jazdy m.in hulajnogą elektryczną i rowerem.

Opublikowano raport, w którym podsumowano czas antenowy, który w telewizji publicznej dostali politycy poszczególnych partii. Zestawienie czasu antenowego dotyczy okresu od kwietnia do czerwca br.

To był lot specjalny nad Polskę z zaopatrzeniem dla Armii Krajowej. 28 grudnia 1944 roku Handley Page Halifax Mk V o numerze LL187 GR-H z Dywizjonu Specjalnego 301 „Ziemi Pomorskiej” wystartował o godzinie 16,30 z Brindisi we Włoszech z zadaniem dotarcia do kraju i dostarczenia pomocy dla placówki „Kobuz” 312 w okolicach Rudnika nad Sanem.

Jest decyzja Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Koczującym na granicy uchodźcom mamy pomóc, co nie znaczy, że musimy wpuścić ich do Polski. Decyzja dotyczy również Łotwy.

Nie tylko przedsiębiorcy odczują boleśnie nową składkę zdrowotną, którą PiS zapowiada od przyszłego roku w ramach Polskiego Ładu. O wiele więcej niż dotychczas odprowadzą do ZUS również ci, którzy dorabiają do emerytury lub etatu. Od każdej dodatkowej umowy zapłacą bowiem 9-procentową składkę zdrowotną, której nie będą mogli już odliczyć od podatku. Stracą też ci emeryci i renciści, którzy mogli na przykład odliczać koszt leków od podatku.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876