loading...

Zdjęcie wykonane przez Jacksona Kingsleya Vincenta zostało upublicznione na Facebooku. Wielu internautów zwraca uwagę na niezwykle rozwiniętą tężyznę fizyczną kangura - podaje „Daily Mail”.

Kangury są zwierzętami o zróżnicowanej wielkości od małych filanderów, których masa ciała osiąga około 1 kg, po kangura rudego czy kangura olbrzymiego, u których samce mogą osiągać wzrost przekraczający 2 m przy masie ciała ponad 80 kg. Jak sugeruje nazwa naukowa podrodziny (Macropodinae), tylne kończyny kangurów są większe od przednich i zapewniają poruszanie się zwierzęcia szybkimi skokami. Kangury mają duże, owłosione, lecz niechwytne ogony, które zapewniają utrzymywanie równowagi podczas poruszania na dwóch kończynach lub większej stabilności zwierzęcia poruszającego się przy wykorzystywaniu czterech kończyn.

Kangury są jedynymi zwierzętami na świecie, które wykorzystują skakanie jako sposób przemieszczania się i pokonywania dużych odległości. Mogą osiągać prędkość nawet do 60km/h i skakać na wysokość 3 metrów.

Kangury nie tylko świetnie skaczą, potrafią również pływać. Podczas poruszania się na lądzie używają jednocześnie dwóch tylnych łap i ogona, natomiast pływając w wodzie – każdą łapę z osobna.

Kangury, podobnie jak emu nie potrafią poruszać się do tyłu, dlatego znajdują się w herbie Australii. Symbolizują naród idący do przodu.

Mówi się, że kangury walcząc między sobą czy innymi zwierzętami boksują przednimi łapami przy wyprostowanej sylwetce. Boksujący kangur po raz pierwszy pojawił się na rysunku z 1891 roku, zatytułowanym Jack, the fighting Kangaroo with Professor Lendermann. Obraz zainspirowany był ówczesnymi pokazami, w których to mężczyźni walczyli z kangurami w rękawicach bokserskich. W kolejnych latach wizerunek boksującego kangura był utrwalany przez filmy nieme.

W rzeczywistości kangur przednich łap używa pomocniczo, a najsilniejsze ciosy zadaje bardzo silnymi nogami tylnymi.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876