loading...

Dr hab. Przemysław Czarnek, były wojewoda lubelski oraz profesor uczelni na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, funkcję ministra edukacji i nauki objął po październikowej rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego. Już wtedy nominacja spotkała się z falą krytyki. A jak Polacy dzisiaj, w momencie powrotu dzieci do szkół, oceniają Przemysława Czarnka w roli ministra edukacji i nauki? Sondaż, na zlecenie Wirtualnej Polski zrealizował Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna.

Zdecydowanie pozytywnie” szefa MEiN ocenia zaledwie 6 proc. wszystkich respondentów. Odpowiedź „raczej pozytywnie” wskazało 10 proc. badanych, czyli pozytywnie ocenia ministra łącznie 16 proc. badanych. Opinię o ministrze edukacji „raczej negatywną” ma 13 proc. ankietowanych, a „zdecydowanie negatywną” aż 39 proc. badanych Polaków, co oznacza aż 52 proc. negatywnych ocen!

Odpowiedź „trudno powiedzieć” wskazało 32 proc. osób biorących udział w badaniu.

Nieznacznie lepszą opinię o ministrze Czarnku mają rodzice, którzy posiadają dzieci w wieku szkolnym.

Odpowiedź „zdecydowanie pozytywnie” wskazało 7 proc. pytanych rodziców. Opcję „raczej pozytywnie” wybrało 16 proc. ankietowanych z tej grupy, czyli pozytywnie ocenia go 23 proc. rodziców. Ciągle jednak liczba negatywnych ocen zbliża się do 50 proc. „Raczej negatywnie” ministra Czarnka ocenia 13 proc. rodziców biorących udział w badaniu. Z kolei „zdecydowanie negatywnie” aż 34 proc. ankietowanych.

Jednoznacznej opinii o szefie MEiN nie ma 30 proc. rodziców dzieci w wieku szkolnym.

Badanie dla Wirtualnej Polski zostało zrealizowane w dniach 27-31 sierpnia 2021 roku przez Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna. Badanie wykonano metodą CAWI na próbie 1065 osób w wieku 18+. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Łęczna 1 września 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876