loading...

Polski śmigłowiec wojskowy z sześcioma osobami na pokładzie (5 Polaków i Francuz) rozbił się w czwartek niedaleko Padwy na północy Włoch - podała agencja prasowa Ansa. Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych określa incydent jako „awaryjne lądowanie”. Osobom na pokładzie nic poważnego się nie stało. Po wylądowaniu śmigłowiec spłonął.

Do wypadku doszło w trakcie ćwiczeń w rejonie Massanzago w Wenecji Euganejskiej. Ze strony polskiej uczestniczyły w nich cztery polskie śmigłowce - dwa W-3 Sokół i dwa Mi-24. Wypadkowi uległ śmigłowiec rodem ze Świdnika.

Jak donosi włoska agencja, już w czasie lotu zauważono płomienie wydobywające się z turbiny. Plot próbował więc awaryjnie wylądować na polu uprawnym. Kiedy uderzył o ziemię, uległ poważnemu zniszczeniu i wybuchł pożar. Znajdującym się na pokładzie żołnierzom udzielono pomocy medycznej, nikt nie odniósł ciężkich obrażeń. Pożar został ugaszony.

- Pilot śmigłowca postąpił zgodnie z procedurami i bezpiecznie wylądował w terenie przygodnym. Załoga opuściła pokład. Nikomu nic się nie stało. Po wylądowaniu załoga stwierdziła pożar, w wyniku którego śmigłowiec spłonął - poinformował rzecznik Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Szczepan Głuszczak. Dodał też, że w postępowaniu wyjaśniającym zostaną zbadane przyczyny awarii, a dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych wstrzymał czasowo loty śmigłowców W-3.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876