loading...

W związku z reasumpcją niekorzystnego dla PiS głosowania i dalszymi wydarzeniami podczas głosowania nad „lex TVN” opozycja chce odwołania marszałek Sejmu Elżbiety Witek. W sondażu SW Research dla „Rzeczpospolitej” sprawdzono, co na ten temat myślą Polacy.

Ponad połowa pytanych, a konkretnie 50,2 proc. respondentów nie miało wątpliwości i poparło odwołanie E. Witek wskazując odpowiedź „tak”. Przeciwnych takiemu rozwiązaniu było tylko 20,1 proc. odpowiadających. Jednocześnie aż niemal 30 proc. badanych nie miało natomiast zdania na ten temat.

Jak komentuje „Rzeczpospolita” odsetek badanych uważających, że Elżbieta Witek powinna utracić stanowisko, rośnie wraz z wiekiem respondentów (41 proc. wśród osób najmłodszych, 54 proc. wśród najstarszych). Zmianę na funkcji marszałka Sejmu popiera częściej niż co druga osoba posiadająca wyższe wykształcenie i 6 na 10 respondentów o dochodach przekraczających 5000 zł. Pomysł odwołania Witek popierają częściej mieszkańcy miast liczących od 200 do 499 tys. mieszkańców, 68 proc. z nich wskazało odpowiedź "tak".

Przypomnijmy, że dyskusja wokół przyszłości Elżbiety Witek toczy się po sytuacji, do jakiej doszło 11 sierpnia w Sejmie. Marszałek zarządziła wówczas reasumpcję głosowania przegranego przez PiS. Swoją decyzję Witek argumentowała opinią pięciu prawników. Jak się jednak szybko okazało, opinie te pochodziły z 2018 roku i dotyczyły zupełnie innej sprawy.

Łęczna 24 sierpnia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Z kraju i ze świata

loading...

Ciekawostki

loading...

Wydarzenie kulturalne

loading...

Sport w regionie

loading...

Gospodarka

loading...

Społeczństwo

loading...

Hyde Park

loading...

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876